Millised riided valida vastsündinud beebile?

Millised riided valida vastsündinud beebile?

Paljud esmakordsed emad on kimpus küsimusega, millised riided valida vastsündinud beebile?

Tegelikult võib see küsimus olla päevakorral ka mitmenda lapse emal, kui eelmise beebi sünnist on tükk aega möödas:) Küsisin mitmetelt emadelt nõu ning saame mõnda asja soovitada!

 

Materjal

Eelista võimalusel puuvilla. See on kvaliteetsetest materjalidest kõige soodsam ning parim. Väikeses sisalduses võib puuvillakangas olla ka elastaani, sest see aitab kangal venida ja laste, eriti beebi riiete puhul, on venivus eeliseks. Olen märganud, et isegi kiirmoe ketid kasutavad juba tihti Oeko-Tex sertifikaadiga kangast, mis tähendab, et see on ohutu ka beebidele. Seega otsi sellist märki:

 

Muidugi on ka igasuguseid uusi ja põnevaid alternatiive puuvillale. Näiteks bambus, villa ja siidi selgu jms. Need materjalid on aga oluliselt kallimad. Kui sul taaskasutuse vastu midagi ei ole, võid leida selliseid tooteid ka teiselt ringilt. Lapsed võivad ruttu oma suurusest välja kasvada ja nii võib taaskasutsest saada peaaegu uusi riideid oluliselt soodsama hinnaga.

 

Kindlasti soovitame Eesti kliimas beebidele ja väikelastele meriinovillast riideid. Ka need on puuvillariietest oluliselt kallimad, kuid lapse keha soojas hoidmises on need asendamatud. Lisaks on meriinoriided kerged ja ei ole nii torkivad, nagu näiteks lambavillast riided. Üks asi, mida aga meriinoriiete puhul tähele panna on see, et nende vale hooldus võib vähendada oluliselt villa häid omadusi. Seega, kui soetad meriinoriideid taaskasutusest, siis ole selleks valmis ning ära maksa nende eest uueväärset hinda.

 

Mudelid

Vastsündinud beebile muretse kindlasti eest avatavad bodyd (nimetatakse ka hõlmikbodyks). Pisikese pea ja kael on veel nii õrnad, et üle pea tõmmatavaid bodysid on ebamugav kasutada. Meie bodyd on jalgade vahelt ka topelt trukkidega ning varrukate otsas on pikad soonikud, mida alguses saab tagasi keerata. Nii saab seda toodet pikemalt kasutada.

hõlmikbody

 

Tudukombed ja toakombed. Väga mugav pisikese beebi puhul, kes kodus tegelikult muud ei pruugi vajadagi. Erinevad emad eelistavad erinevaid mudeleid. Näiteks on olemas kinniste ja lahtiste jalaotstega mudelid. Ka käte puhul on osa kombedel pealekeeratavad osas. Need on mugavad, sest nii pole sokke vaja ja just öösel ei pea muretsema, et lapse jalad võivad paljad olla. Teisalt kasvab lapse kinniste jalaotstega kombest kiiremini välja. Lahtiste jalaotstega kombe võib alguses olla ka suurem ja soonikuosad saab tagasi keerata.

 

Veel peaks kombe puhul jalgima, kas see avaneb lukuga või trukkidega. Lukuga mudel avaneb reeglina kas jalgevaheni või ühele jalale ja on rohkem tegemist, et mähkmevahetuseks pepu kätte saada. Samas on lukuga kombet oluliselt hõlpsam avada ja sulgeda. Trukkidega mudeli puhul tuleks eelistada sellist, mille puhul saaks jalad kätte nii, et ülevalt ei pea kombet avamagi. Selleks peaks trukid avanema mõlemale jalale. 

riided enneagsele

 

Soovitame väga ka sipupükse, mille jalaotsad on kinnised ja keskosas on pehme soonik. Nii ei olebeebil kõhu piirkonnas ebamugavust. Laia soonikuga saab soetada ka alt avatud pükse juhuks kui sipupüksid ei meeldi.

rohelised poiste siputuspüksid

 

Just neid põhimõtteid jälgides on valminud ka Helg riideid.

 

Miks eelistada Helg brändi

1) Helg kasutab vaid Öko-Tex kangast, et oleks sobilik ka kõige pisematele beebidele;
2) tegumoes on järgitud praktilisust ja ilu;
3) eestimaine.

Kas on oluline mugavus, ilu, praktilisus või kõik kolm tingimust?

HELG rõivabränd pakub uuele beebile riideid, mis vastavad eelnevalt nimetatud kolmele tingimusele.
1) mugav beebile selga panna;
2) värvid ja mustrid on ilusad;
3) praktiline riideese: bodydel pikendatav alumise osa (kahese trukireaga), pükstel ja pika varrukatega bodydel on võimalik sooniku osa tagasi keerata, nii on tootel pikem kasutusaeg.

Helg riietest leiab omale sobiva nii poisiklutt kui ka tüdrukutirts. Suurusest alates 44-kuni 110cm.

Jaga seda postitust!

Autorist : Evelyn

1 Kommentaar

  1. Merka 03/10/2019 at 09:37 - Vasta

    Minu ja lapse lemmik riided! Väga heast materjalist ja mugavad seljas nii endal kui ka lapsel. Soovitan!

Lisa Kommentaar

Teie e-posti aadressi ei avaldata.