fbpx

Jussikese kangajääkide projekt

HELG KOOSTÖÖS AVITAGA KUTSUS MEISTERDAMA!!

Maikuus kutsus Helg koostöös Avitaga lasteaedasid kangajääkidest meistrdama. Vaata vahvaid projekte allpoolt! Pilte lisandub jooksvalt, sest meie kangajäägid kahanesid hirmuäratava kiirusega ja saadame neid siiani lasteaedadele vastavalt tekkimisele.

Vastemõisa lasteaed

Vastemõisa la "Päevalill", Sinilille rühma 16 last ja õpetajad Tea ja Kate

Vastemõisa lasteaed “Päevalill”, Sinilille rühma 16 last ja õpetajad Tea ja Kate kirjutasid meile: ” Istusime täna laua taha ja pilt sai selline. Pildi nimeks panime: “KALALE MEELDIB NELJAPÄEV – KALAPÄEV!” Kasutasime ära peaaegu kõik kangatükid. See oli üks vahva ettevõtmine. Aitäh, Jussikese raamatu eest! Jussikese lugu on üks laste lemmikuid ja me vaatame sageli multifilmi ka. Soovime Teile päikest ja sooja!”

Meie omalt poolt täname heade soovide eest ja nii vahva töö eest!

Tarvastu lasteaed

Tarvastu lasteaia Ubinakese rühma  meisterdamisprojekt jõudis õnnelikult lõpule. Õpetaja Reet kirjutas: “Esmalt vaatasime lastega multifilmi “Jussikese seitse sõpra” – nii saime teada, kes on Jussike ja tema sõbrad. Siis vaatasime koos kangajääke ja leidsime nendelt tükkidelt tuttavaid tegelasi. Koos arutasime, mida me teha neist ka saaks. Kitsamatest ribadest otsustasime teha patsikumme – poisid teevad emale ja tüdrukud endale. Algasid traageldamistööd. Pärast ajasime kummid sisse. Lapsed said oma tööga kenasti hakkama ja neile meeldis seda teha. Nii mõnigi laps ütles, et ta on näinud, kui emme nõelaga õmbleb.
Loovtööna valmis veel kunstitöö – “Mina Jussikese kleidis või pükstes”. Iga laps sai kätte riidetüki, liimis selle paberile ja joonistas juurde puuduolevad detailid ning kaunistas oma äranägemise järgi. Väga vahvad tööd tulid välja!
Nüüd on meil uus sõber – Jussike. Aitäh Teile🥰
Aitäh Teile ka, armsad ubinakesed:)

Haapsalu Vanalinna Lasteaiad

Õpetaja Marilii kirjutas: “Püüdsime lastega meisterdada peolipukesed. Et kui Jussike jõuab pühapäevamaale, võib pidu alata! 😉 Lisaks teie poolt saadetule, kasutasime alusmaterjaliks vanu voodilinu. Haapsalu Vanalinna Lasteaiad Tõrukese Maja Mesimummi rühm.”
Meie täname nii nutika taaskasutuse eest, sest uue hingamise said ka ju voodilinad

Pargi lasteaed

Õpetaja Kadri kirjutas: “Saadan Teile Pargi lasteaia Lapsuliblika rühma õpetajaga koos tehtud ühistöö “Lapsuliblikad”. Kartongile kleebitud kangajääkidest liblika kujutis ja värvilisest paberist liblikad ning lilled. Laste lemmik töö on kleepimine 🙂
Kõike head ja täname suurepärase võimaluse eest kasutada Teie kangaid meisterdamisel.”
Täname Teid ka armsad Lapsuliblikad!

Tartu Karlova Lasteaed

Õpetajad Natalja ja Külli kirjutasid meile: “Tartu Karlova Lasteaed 2.rühm (20 last) osales Jussikese kangajääkide projektis. Koos lastega said meil valmis kaunid lillevaasid/pliiatsi- ja küünlahoidjad. Jussikese nukule sai tehtud oma tuba. Toa mööblit kaunistavad loo motiivid. Raamatu põhjal said valmis “Jussikese seitse sõpra” jutukaardid.”
Suur aitäh, nii palju erinevaid ja huvitavaid lahendusi!

Kuressaare Pargi Lasteaed

Õpetaja Marju kirjutas: “Meie kasutasime Teie poolt saadetud kangatükke kunstikottide kaunistamisel. Sobisid hästi meie Rohetiibadest liblikatele. Lapsed olid vanuses 1-6 aastat :)”

Aitäh, väga tore viis muuta kotikesed ilusaks ja huvitavaks!

Miks me vähendame kangajääke

Rõivatööstused tekivad väga väga palju jäätmeid. Alates ületootmisest, mistõttu jääb suur hulk riideid üldse ostmata kuni kangajääkideni, mis lihtsalt ära visatakse.

Mina Helg tegevjuhina selliseid otsuseid teha ei taha, sest mul on endal  keskkonnaalane kõrgharidus ning tean kui palju me enda ümbritsevale keskkonnale kahju võime teha. Nii ongi minu jaoks oluline, et meie tootmine oleks võimalikult väikese jalajäljega.

Esiteks ei õmble me riideid kunagi väga palju lattu, vaid toodame vastavalt tellimustele. See teeb ooteaja kohati küll pikemaks, kuid vähemalt ei tooda me liiga palju tooteid, mida lõpuks keegi ei osta.

Samuti korjame kokku kõik kangajäägid, mis meie tootmises tekivad ja teeme neist võimalusel uusi tooteid. Näiteks sobivad väiksed tükid ideaalselt beebi kinnaste, papude, kaisukate ja põlvelappide tootmiseks.

Natuke jääb siiski paratamatult ikka järele, sest tekib ka pisemaid tükke, esineb kangadefekte jne. Neid jääke oleme varasemalt andnud ära näiteks käsitöölistele, kes koovad vaipasid, täidavad nendega mänguasju jne.

Praeguse projekti eesmärk oli Jussikese tootmisest tekkivad jäägid anda loovaks kasutamiseks lasteaedadele. Sellega jõudsime olukorrani, kus rõivakollektsiooni tootmise juures ei teki praktiliselt üldse jääke. Kuna lasteaedade huvi oli nii suur, siis ka toodete juurdetootmisel on meil ees juba nimekiri, kuhu tekkivad jäägid saata, et anda neile uus ja vahva elu!

Aitäh kallid lasteaiad!

Evelyn Müürsepp
Helg looja ja tegevjuht

 

Meisterda midagi vahvat ja aita meil vähendada kangajääke!

Raamatu “Jussikese seitse sõpra” ilmumisest on möödunud juba 55. aastat! Meie otsustasime koos autori lapselapsega valmistada sel puhul ühe vahva riietekollektsiooni.

Kuna aga tootmisest tekib paratamatult natukene ka jääke, siis nuputasime, mida toredat saaks nendest meisterdada!

Mõtlesime, et kutsume appi lasteaiad ja teeme ühe koosmeisterdamise projekti. See näeks välja nii, et meie saadame lasteaiale kangajäägid ning lasteaedade ülesandeks jääks neid jääke loovalt kasutada ja saata meile elektrooniline pilt tehtud tööst. Kõikidest töödest paneme kokku galerii, mille avaldame oma kodulehel ning kasutame tehtud töid edaspidi ka oma reklaammaterjalides!

Ootame lasteaiaõpetajatelt sooviavaldusi, samuti vanematelt, kes tahavad mõne lasteaia välja pakkuda.

Siin on täpsemalt kirjas ka tingimused:

• Meisterdamise projekti korraldaja on Helg.

• Projekt algab 06.05.2021.

• Meisterdamise projekti eesmärk on kasutada Jussikese kangajääke otstarbekalt ja loovalt. Kangajääkide arv on piiratud.

•  Kangajääke võib kasutada oma ärenägemise järgi, projekti korraldaja selleks piiranguid ei sea. Tuleb arvesse võtta, et jäägid on eri suurusega ning on maksimaalselt 5 cm laiused. Pikkus võib varieeruda 5-15 cm-ni.

• Osalussoovist tuleb teada anda Helg e-posti aadressile info@helg.ee märkides ära:
– lasteaia nimi
– rühma nimi
– laste arv
– kontaktisik
– pakiautomaat, kuhu soovitakse materjal saada
– telefoninumber, kuhu tuleb sõnum paki saabumise kohta

• Osalejad registreeritakse sooviavalduse laekumise alusel 06.05-14.05 või kangajääkide lõppemiseni.

• Kangajääke hakkame väljastama 10.05.2021.

• Palume saata pilt tehtud tööst e-posti aadressile info@helg.ee.

• Kõiki projektis osalenud töid on võidakse kasutada turunduseesmärkidel Helg sotsiaalmeedia kanalites: sh Facebookis, Instagramis ja kodulehel.

• Kõikidele osalejatele on Avita pannud välja ka pisikese auhinna!

• Projektis osalemine on lasteaedadele tasuta.

Head meisterdamist!

SULGE
Add to cart